Merhabalar son günlerde  gündemden düşmeyen suriyeli mülteciler ve içimizdeki irlandalılar husussun da birkaç kelam da ben etmek istiyorum.

Affınıza sığınarak sosyal ortamda gördüğü her yazıyı ve desteklediği grup veya siyasi ideolojiye ait her paylaşımı lak diye yakalayıp pat diye paylaşan,araştırmayan,incelemeyen,güvenilir kaynaklardan gördüğünü okuduğunu teğit ettirmeyen embesiller bu kadar mı zavallısınız…

Şimdi konuya gireyim.Egitimli,kültürlü,bilgili ve ekonomik katkı sunan her inanclı insanın, müminin bizim ile yaşamasının benim için bir mahsuru yok.Mümin müminin kardeşidir.Helede böyle zamanlar da.Peki egitimsiz,kültür düzeyi düşük ve fakir müslümanlar ne olacak…Efendim mevzu konusu uyruğu, cinsi,kalitesi değil mevzu ÜMMET ise gerisi teferruat.

Peki bu kadar basit mi?Değil tabiki soysuz sopsuz,arlı arsız,hırsız,katil,sapık gibiler ne olacak….?Ama gerçek olan bir hakikat var ki o da; az önce belirttiğim olumsuz vasıflar zaten bir müminin vasfı değildir demi? Ee o zamanda benim ümmet tasvirimin dışında kalır bu tipler.Peki bunlar nasıl ayıklanacak.Bu ciddi bir sorun ve devlet bu noktada çok özverili, seçiçi ve dikkatli olmalı….

Size çok değişik bir ironi yamak geldi içimden….

TV’lerde evlenme programı sunan kişi 7 kez boşanmış ama birilerini evlendirecek gülermisin ağlarmısın (SEDA SAYAN ABLAMIZ)

Yine tv’de din ile alakalı yorumlar yapan arkadaş 3 kez din değiştirmiş bak ALLAHIN işine (TUĞÇE KAZAZ)

Şarabı kaynat iç helal olsun diyen (merhum YAŞAR NURİ HOCAMIZ)

PKK için onur savaşcısı diyen (YILMAZ ERDOĞAN ) showmenimiz

Beldan aşagı adap edep sınırı tanımayan küfür ede ede para kazanan (CEM YILMAZ) arkadaşımız

Vatanın satan sözde aydın gazeteci (CAN YÜCEL) beyler

Camileri buğday ambarı,yurtları kızlı erkekli yapan (İSMET İNÖNÜLER)

İngilizler mandası isteyip haber ve gazetelerde bakımlı türk kadınlarını ingilizlere sunan (CHP’liler)

Daha niceleri…….Gezicisi,lgtb’cisi…….

Ve bunlar bu ülkede almış başını gidiyor.Millet aç ama bunlar baş tacı.Lütfen kendimize gelelim.İzleme,izlettirme.Bu ülkenin parasını kanı bozuk hainler yiyemez yememeli lütfen duyarlı olalım.

Daha önceki yazılarım da dediğim gibi kumanda sizin einizde….

Peki sormak istiyorum tüm bunlardan bu ülke için bu ümmet için SURİYELİLER daha mı tehlikeli ve zararlı.!?

Geceniz hayırlı olsun…..