Kim, niye, neden? yakıp yıkar ki… Hiçbir sorumluluğu olmayan insanların alın terlerini, araçlarını yakmak, kundaklamak niyedir nedendir? Hangi akla hizmet hangi siyasi görüşe uygun ve hangi etik ve ahlaki değerle örtüşen insani bir harekettir? Bunu yapanlar insan olamaz..

Ormanları, yeşilliği, doğayı yakmaya ne bahane olabilir? Nasıl bir sebep böyle bir katliamı haklı gösterebilir. Bir ülkenin ciğerlerini yakmak gelecek nesillerin de hayatını karartmak demektir.

O halde bu ülkede evladı olmayan yarınlar için bir gelecek beklentisi olmayan kişilerin eylemi bunlar. Hiçbir şekilde bir hak arayışı bir halkın ezilmişliği ve horlanmışlığın sonucu olamaz bu eylemler.

İlber Ortaylı hocamızın dediği gibi ;

Metrekareye düşen vatan haini sıralamasında dünya lideriyiz.

Adalet arıyorum diye sokaklara çıkanlar bu ülkeye en büyük adaletsizliği ve zararı veriyorlar. Yurttaşlarımızın huzuru için masum halkın araçlarını yakmayalım, yaktırmayalım.

Daha güzel yarınlar daha yaşanası bir ülke için evlatlarımızın ciğerlerine ateş salmayalım. Ormanlarımızı ve doğamızı yarınlarımız için üç beş kansıza kirlettirmeyelim.

Bu vatan hepimizin. Bu vatan bugün bizim, yarınlarda ise geleceğimizin teminatı çocuklarımızın. Daha güzel, daha temiz, daha yeşil, daha mavi ve sevgi dolu yarınlar için… Biz hep birlikte Türkiyeyiz.