Hayırlı akşamlar.Sanırım süreci ,gündemi hepimiz pür dikkat takip ediyoruz.Geçmişe dair bir kaç anaktot hatırlatmak istiyorum…

  TARİH : 27 MAYIS 1960

            DARBEYİ YAPANLAR : 37 DÜŞÜK RÜTBELİ SUBAY (ARALARINDA ALPASLAN TÜRKEŞ’DE VAR) HÜSAMETTİN CİNDORUK.CEMAL GÜRSEL VE DİĞERLERİ…(Unutmadan darbe sonrası merhum ALPASLAN TÜRKEŞ darbenin kendi düşünceleri doğrultusun da gitmediğini,yapılmadığını anlayınca karşı çıkmış ve görevden alınıp hindistana sürülmüştür.)

            27 Mayıs Darbesi 27 Mayıs 1960 tarihinde yapılan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gerçekleşmiş ilk askerî darbe . Ayrıca 27 Mayıs Askerî Müdahalesi ya da 27 Mayıs İhtilâli  olarak da anılır. Darbe emir komuta zinciri içinde yapılmamıştır; 37 düşük rütbeli subayın planları ile icra edilmiştir. Kritik mevziler bu subayların ellerindeki asker ve silahlarla önce ordudaki komuta kademesinin etkisiz hale getirilmesi ile ele geçirilmiştir. Sonra cumhurbaşkanı ve hükümet üyeleri tutuklanarak, hükümet; 235 general ve 3500 civarında subay (daha çok albay, yarbay, binbaşı) emekliye sevk edilerek, ordu; 147 üniversite öğretim görevlisi görevden alınarak  ve bazı üniversiteler kapatılıp el konularak, üniversiteler; 520 hakim ve yargıç görevden alınılarak, yargı kontrol altına alınmıştır.

             Darbeden sonra darbeyi planlayan ve icra eden 37 düşük rütbeli subay ve Emekli Orgeneral, Cemal Gürsel‘in oluşturduğu Millî Birlik Komitesi ülke yönetimini üstlendi.

1950 yılında iktidara gelen Demokrat Parti‘nin ülkeyi gitgide bir baskı rejimine ve kardeş kavgasına götürdüğü gerekçelerini[8] ileri sürerek Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde bir grup subay, 27 Mayıs 1960 sabahı ülke yönetimine bütünüyle el koydu. 37 subaydan oluşan Millî Birlik Komitesi bu harekat ile anayasa ve TBMM‘yi feshetti, siyasi faaliyetleri askıya aldı, Cumhurbaşkanı Celâl Bayar, Başbakan Adnan Menderes başta olmak üzere birçok Demokrat Partiliyi tutuklattı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Rüştü Erdelhun, İstiklal Savaşı kahramanlarından Ali Fuat Paşa, Kore gazisi Tahsin Yazıcı ve emekli olduktan sonra DP’den milletvekili seçilen eski Genelkurmay başkanı Mehmet Nuri Yamut da tutuklananlar arasındaydı.ALINITIDIR.

SONUÇ : Milli iradeye darbe ve ADNAN MENDERES’İN  idama götürülmesi.

TARİH : 12 EYLÜL 1980

12 Eylül Darbesi veya 1980 İhtilali, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 12 Eylül 1980 günü emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirdiği askerî müdahale. 27 Mayıs 1960 darbesi ve 12 Mart 1971 muhtırasının ardından Türkiye Cumhuriyeti tarihinde silahlı kuvvetlerin yönetime üçüncü açık müdahalesidir.[2] Bu müdahale ile Süleyman Demirel‘in Başbakan’ı olduğu hükümet görevden alındı, Türkiye Büyük Millet Meclisi lağvedildi, 1970 sonrasında değiştirilen 1961 Anayasası uygulamadan kaldırıldı ve Türkiye siyasetinin yeniden tasarlandığı bir askerî dönem başladı. Bu dönem yaklaşık dokuz yıl sürdü. 12 Eylül 1980 ardından partiler lağvedildi, parti liderleri önce askerî üslerde gözetim altında tutuldu, ardından yargılandı. ALINTIDIR.

15 TEMMUZ 2016 DARBESİ VE NİCELERİİİinönü

ADNAN MENDERES’LER .EŞREF BİTLİSLER,GAFFAR OKANLAR,UĞUR MUMCULAR,ADNAN KAHVECİLER,TURGUT ÖZALLAR…. ve nice isimsiz kahramanlar…

Ortak nokta, bu yukarıda saydığım isimler hepsi bu ülkenin birer neferiydi.Onların dönemin de TÜRKİYE şaha kalkmış ama bu bir şekil de engellenmişti.İLBER ORTAYLI hocanın dediği gibi m2’ye düşen vatan haini sıralamasın da dünya lideriyiz.

 TÜRKİYENİN yükselişi ve büyümesi, dışarıdaki (ABD,NATO,İSRAİL,ALMANYA,FRANSA ve bütün AVRUPA HAÇLISI gibi ) TÜRK ve MÜSLÜMAN  düşmanlarının yönlendirmesi ve talimatı ile, içerideki işbirlikçileri (CEMAL,GÜRSEL,İSMET İNÖNÜ.CUNTACI KOMUTANLAR,FETÖ , SÖZDE AYDIN YAZARLAR ,GAZETECİLER,SANATÇI BOZUNTULARI ve MEDYA PATRONLARI  gibi…)ile vatan haini tetikçiler tarafından engellenmiştir.

AMAÇ: TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ni uluslar arası güçlerin maşası yapmak ve onların istediği doğrultuda yönetmekti…..

Bu sefer olmadı işe ÇOK ŞÜKÜR. 

Yalnız dikkatinizi bir noktaya çekmek istiyorum.Tutuklanan suçlular ve hainlerin bir kısmı ceza evinde intihar ediyor veya bir şekil de ölüyor.Ceza evlerindeki GARDİYANLARA lütfen dikkat edelim ve bu konuya elimizden geldiğince dikkat çekelim.Şüphem o dur ki; İTİRAFÇI olan veya ÇOK ÖNEMLİ bilgilere sahip olan hainler yine kendilerinden olan FETÖCÜ GARDİYANLAR tarafından bir şekilde İNFAZ ediliyor…….İNŞALLAH yanılırım…..