Konu başlığından da anlaşılacağı üzere,güçler savaşı ve ülkeler arası menfaat çatışmalarından bahsedeceğim.

   Kabul edelim ki bugün ki RUSYA, dünya güçler dengesi açısından kendi menfaatine olan herhangi bir eylem  veya söylem de, dünya üzerinde hiçbir güce danışmaz ve hesap  vermez.Genel olarak halkı vasat bir ekonomiyi sahip olmakla birlikte devlet, ekonomi ve sanayi alanın da gerçekten çok kuvvetliler.(Enerji,nükler,sanayi,gaz,silah v.s gibi)Bununla birlikte tarih boyunca en büyük hedefleri sıcak denizlere (Akdeniz’e) inmekti.Bunu da SURİYE iç işlerine müdahil olarak ve Lazkiye limanın da üst kurarak zaten sağladılar.Tek engel TÜRKİYE yani boğazlar, o da montrö ye bağlı fakat Ruslar bunlara ne kadar riayet eder tartışılır.RUS savaş gemisinin silahlı ve tacizkar bir şekilde boğazlardan geçişini hatırlayalım.Eskiye dönersek kars ve erzuruma gelişleri,kırım,eflak ve boğdanı ilhak edişi v.s Nasıl eski dost düşman olmaz sözü var ise eski düşman da dost olmaz öyle ya!

  Gelelim ABD ye ..Tartışmasız dünyanın en büyük gücü fakat artık yalnız değiller. (Rusya,Çin,Almanya gibi).Sözde demokrasi ve özgürlük savunucuları…Bir zamanlar dünyanın Jandarması olarak kendini görüyorlardı.Bu ülkeyi İngiliz siyaseti yönetir,Yahudiler ayakta tutar.Tam bir riyakar ve usta yalancıdırlar.Utanmazlar ve bir o kadar da pişkindirler.Kabuk değiştirdiler. Artık son Irak faciasından sonra kendileri değil de her zaman her yerde bulunan satılık köpeklerle işbirliği yapıp yönetirler.Özellikle İslam coğrafyasını (petrol,doğalgaz,jeopolitik konum ve sömürge) çok severler ve akan Müslüman kanının onlar için hiçbir önemi yoktur. Ha bu arada satılık köpek demişken (Sisi,Haydar el-Abadi,işid,pkk,pyd gibi..)

 Gelelim bize TÜRKİYE…. Yıllar yılı ABD’nin sözünü dinleyen uslu çocuk, sözde stratejik ortak…Ne zaman özüne döner gibi olup kabuğundan sıyrılsa ABD’nin içerideki satılık vatan haini AMERİKA hayranı köpekleri ile cezalandırılan TÜRKİYE’ye …Arada çok güçlü bir şekilde sizi destekliyoruz deyip  şımartılan TÜRKİYE,bu şımarma ile çevresinde tek dostu kalmayıp yalnızlaştırılıp sırt çevrilen TÜRKİYE..Bu kadar basiretsiz olmamız ne ile açıklanabilir.Hani damarlarında akan asil kan?… Satıldı şeref,haysiyet,onur,namus…Peki neye ?  Hangi makam, kaç para,..?

  Ne oldu da türkiye bir lider görünce ABD yine satılık köpeklerini devreye soktu?.Pyd, bizden önemli oldu.Pkk doğuda desteklenir oldu,fetöcüler hortladı? Nemi oldu..? Türkiye artık birilerinin satın alabileceği ,emir talimat verebileceği,ekonomik bağımlı bir ülke değildi.Ama böyle bir TÜRKİYE’ye onların tahammülü de yoktu.

 ABD artık saklamıyor bizimkiler kaybetti diyor.RUSYA bu işin için de CIA- AMERİKA var diyor.Dinime söven Müslüman olsa….

   Şimdi RUSYA ile yakınlaşır olduk.. Tam da  Rus uçağını vuranlar ABD güdümlü satılık TÜRK pilotlar çıkmışken… Aylar sonra PUTİN-ERDOĞAN görüşmesi olacak, onca şeye rağmen.Bir nevi ABD’ye bizi satanı biz de sileriz diyoruz…Ve çok değil bir gün sonra ABD GENELKURMAY BAŞKANI apar topar Türkiye geliyor…

  He tüm bunlar olurken de DARBE’ kalkışmasından  1 hafta önce ve DARBE kalkışmasından 1 hafta sonraya kadar hiç sesi soluğu çıkmayan işbirlikçi kalleş örgüt PKK, tekrar aldığı talimat ile güzelim ülkemde fırsattan istifade eylem yapıyor ve mehmetciğimizi,polisimizi şehit ediyor.ABD ve FETÖ destekli,başkenti BRÜKSEL, silahları ALMAN ve RUS destikcileri FRANSA …….ALLAHIM gazapların en büyüğünü yaşat AMİN.

 Şimdi kim dost kim düşman…. Sevgili yüreği TÜRK bayrağı ile çalkalanan kanı asil olan kardeşlerim, biliniz ki TÜRKİYE hiçbir güç tarafından yabana atılacak ve kaybetmeyi göze alınabilecek bir ÜLKE değildir.Bu saatten sonra kendini kullandıran ve menfaatleri uğruna vatanı satan hiçbir hain ALLAHIN izini ile bu ülkede barınamaz.Bedeli ne olursa olsun bu iradeye bu ülkeye sahip çıkacağız.ŞEHİTLİK’ten öte bir makam ve mevki yoktur. Selam olsun vatan için şehit olanlara. ALLAHIM onlardan razı olsun, biz razıyız. Rahat yatsınlar,BUMERANG bizde yanlarına gelmeye her an hazırız .RABBİM yar ve yardımcımız olsun ALLAHA emanet olun hayırlı akşamlar.