#KATAR neden hedefe konuldu?
– 2014 yılında Türkiye ile “Türkiye-Katar Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi” oluşturan Katar,
– Türkiye’nin 2 milyar dolarlık savunma sistemleri(Zırhlı araçlar, İnsansız hava araçları vesaire) ihracatı yaptığı Katar,
– Rusya ile yaşanan uçak krizinde Türkiye’ye desteğini veren, (LNG’yi daha ucuza satarız) diyen Katar,
– Türkiye’nin başta İnşaat sektörü olmak üzere, finans ve perakende alanlarında 15 milyar dolarlık iş yüklendiği Katar,
– 15 Temmuz işgal girişimi sırasında daha neyin ne olacağı belli olmadan Türkiye’nin yanında olduğunu söyleyen ilk ülke Katar,
– 15 Temmuz’dan sonra “Suudi Arabistan’ın darbeden haberi vardı” diyen Katar,
– Türkiye’nin Ortadoğu’daki ilk askeri üssünü(tugay seviyesinde) açtığı Katar,
– Türkiye’nin Suriye’de desteklediği ve beraber operasyon yaptığı ÖSO’nun ana karargahının bulunduğu, yine ÖSO’yu Türkiye üzerinden finanse eden Katar,
– Erdoğan’ı her ziyaretinde “Evinize hoş geldiniz” şeklinde karşılandığı Katar,
– Erdoğan’ın ise “Kara gün dostu” dediği Katar,
– Ve son damla olarak Trump’ın Riyad ziyaretinden hemen sonra “Trump’ın söylemlerine bu kadar kolay kanılmamalı” diyen Katar.
Dolayısıyla, Suud, Mısır ve diğer iki uydu ülkenin bu kararı almasının arkasında(ki net ABD talimatı ile), Türkiye’den desteğini hiçbir koşulda çekmeyen Katar’a verilmiş ağır bir balans ayarı görüntüsünde, esasen Türkiye’yi Ortadoğu’da iyice kritik duruma gelen süreç içerisinde tamamen yalnızlaştırma gayesi yatmaktadır.
Sonuç olarak Katar pes mi eder, darbe mi olur. Yoksa Türkiye dengeli siyaset ile Katar’a sahip mi çıkar(ki olanlar kurgu değilse çıkmalı) yakın zamanda göreceğiz.

Ayrıca düşünsenize ABD dünya tarihinde en büyük yıkımı ve felaketi yaşattığı JAPONYA ile ortak tatbikat yapıyor. Diğer yandan PYD-YPG örgütleri ile iş tutuyor. İçimizdeki K.K gibi hainler ve proje ürünleri RABİA işareti teröristlerin dir diyor.

İran son dakika Dış işleri bakanını TÜRKİYE ye gönderiyor. Orta doğu ve körfez iyiden iyiye ısınıyor . Oyun için de oyun ….

Mevalam ümmetin ve TÜRKİYE nin yardımcısı olsun….