Sadece Gerçeklerin Blogu

Tarafsızların Tarafı

GENELKURMAY,MİT VE MİLLİ İRADE!

 

Anlamlandırmaya çalıştığım bir bumerang üçgeni var ve sizin de fikirlerinizi merak ediyorum .Şöyle ki:

Türk Silahlı kuvvetlerin de esir bir komutan,komutanlık görevini artık icra edemez ve o makam da duramaz.Acilen derhal istifa eder.Bu genel askeri kanunların ve hiyerarşinin sonucudur.

Ayrıca asli görevi Devletini bekası ve her türlü iç ve dış tehlikeyi bir an önce haber alıp ilgili kurum ve kişileri bundan haberdar etmek olan, ayrıca bu istihbaratlar doğrultusun da tedbir alıp bu tehlikeleri savuşturmak olan MİT bu görevini yapamaz veya yapmaz ise görevini derhal iade eder.

Bu tespitler su geçirmez gerçektir.O halde konuya dönelim.Genel kurmay bu darbe girişimin de etkisiz ve pasif kalmış , MİT ise ortalıklar da gözükmemiştir.

O halde ;

Senaryo 1 : MİT ve GENELKURMAY bu darbe girişiminin direk içerisindedir ve şu an için mevcut konjektörde kendilerine dokunulamıyor….( Eğer böyle ise şahsi kanaatim bu bir gözdağıdır ve mevcut siyasi iktidara diz çöktürüp ,pazarlık yapıp kendi istekleri doğultusun da milli iradeye istikamet vermek istiyorlar)

Senaryo 2 : MİT ve GENELKURMAY kendi emir komutalarının dışın da bu iş cerayan etmiştir ve izole edilmiş pasif ve yetersiz  kalmışlardır.  (Böyle ise derhal istifa ve adil yargılanmaya tabi tutulmaları gerekir.

Senaryo 3 : MİT,GENELKURMAY ve MİLLİ İRADE aynı saftadır ve dayanışma içindedir. (Bu ihtimal mit ve genelkurmayın kendilerini paralelci ihanet şebekesine teslim olmuş gibi gösterip bu işin için de olan gizlenen her türlü kişi ve kurumların açığa çıkması için yapılmış bir tehlikeli oyundur.Darbeye bir yere kadar izin vermiş ,milli irade ile ortak aldıkları karar doğrultusun da sessiz kalmış ve istedikleri noktalara ulaşınca darbeyi sonlandırmış ve şimdi birbirleri ile çelişir gibi gözüküp belirlenen her türlü ihanet şebekelerini temizleyecekler)

Sizce hangisi veya sizin aklınıza gelen başka bir düşünce fikir varmı?

Benim gönlümden geçen 3. senaryo.Ben bu ülkede MİT’in de GENELKURMAYIN’da milli iradenin karşısın da milletin karşısın da olacağını düşünmüyor, düşünmek İRADE2istemiyorum.

ALLAH (C.C) HEPİMİZİN VE DEVLETİMİZİN YARDIMCISI OLSUN BAŞKA TÜRKİYE YOK.Selametle…..

« »

© 2023 Sadece Gerçeklerin Blogu. Blog Sahibi Fehmi Özkan.