Merhabalar…Bu konu hakkın da yazmayacaktım fakat pek yakın bir tarihte din kültürü hocası bir büyüğüm ile sohbet ederken dikkatimi çeken birşey oldu sizlerle paylaşmak istedim:

Kendisi bana aynen fehmicim (ŞEYTANIN EMRİNDEKİ İBLİSLER SİZLER İLE BAŞ ŞEYTANLAR DA BİZİM GİBİLER İLE UĞRAŞIYOR) dedi. Nasıl yani diye sordum,Şöyle ki dedi  ve başladı:

Uzun süre imam hatiplerde görev yaptım,orada belirli bir çoğunluk ta ar namus saygı terbiye herşey bitmiş biz onları düzelteceğiz derken içlerimiz den bazıları onlara uyuyor o kadar ki ALLAH muhafaza dedi ve ekledi;

Burada önemli olan aileler ordan bize bir hamur geliyor ve bizler de yoğurmaya çalışıyoruz ama maalesef hamurun mayası bozulmuş.Ailevi eğitim terbiye sıfır.Bizlerin de yaptırım gücü yok bağıramaz çağıramaz bir fiske bile vuramazsın.Evet eğitim de dayak olamaz ama bizler böyle mi büyüdük dedi.

Azgınlık ve sapkınlık hat safhada bir tuşla herşeye erişebiliyoruz nası olsa………

Ve günümüze döndü,sabah programları,kadın ve evlendirme programları,diziler ve reality showlar ….Bozuluyoruz fehmi bozuluyoruz ve bu planlı sistematik diye de ekledi.

Birçok cümlesine katılmak ile beraber sadece şunu ekleyebildim cehalet…….

Çünkü isteyenin evli veya bekar her haltı yiyebileceği bir dönemdeyiz ve butun yazılı görsel medya zaten bu yolda en büyük destekci yardımcı ne kadar rezilsen o kadar popülersin misali…

Fakar interneti ahlak dışı kullanmamak,cinsel taciz,istismar ve ya zina,edepsiz ve aile yaşantısına ter düşen saçma sapan ahlaksız filimleri,dizileri programları izlememek kumandanın ucun da eeee öyleyse peki sorun nerde….?

Zorla mı izletiyoruz diyeceğim ama burada da çok büyük bir algı operasyonu,ilgisiz aileler ve cehalet var

Son olarak ta bilenler bilir dünyanın en çok okunan ve izlenen kitap ve filmleri aldatma üzerine olanlardır ..Bu birkez yaşandığında ar damarınız çatlar ve sonra….. Mevlam hepimiz ıslah etsin.Lütfen yarınlarımıza sahip çıkalım doğru ve temiz bilgi bizi cehaletten kurtarır.Tabu değil de insanlığımızın ve vijdanımızın peşinden gidelim daha güzel ve temiz yarınlar için iman ve inancınızı sağlam tutun.Unutmayın kumanda eliniz de hayırlı günleriniz olsun.rezo